Svařovací invertor Fronius Ignis 180 Puls Kabely ZDARMA, 3 roky záruka

Kód: 4.075.248.880
ZDARMAZDARMA
Svařovací invertor Fronius Ignis 180 Puls Kabely ZDARMA, 3 roky záruka
25 392 Kč / ks 20 985 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
27.5.2024
Možnosti doručení

Svařovací invertor Fronius  Ignis 180 je nová generace invertorů - následovník řady Transpocket. To nejlepší , co je na trhu. Nejlepší, nejvýkonnější a nejspolehlivější svářečka na elektrody. TOP  třída a záruka výkonu a kvality. To je svářečka Fronius.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Invertorová svářečka Fronius Ignis 180

Svářecí zdroj Ignis 180 je nová generace invertorů. Je to následovník řady Transpocket. To nejlepší, co je na trhu . Nejlepší, nejvýkonnější a nejspolehlivější svářečka na elektrody. TOP třída a záruka výkonu a kvality. Stroj vhodný pro používání ve výrobě, na montážích, v kovovýrobě, údržbě nebo i v domácí dílně. KVALITA!

Svařovací invertor Fronius Ignis 180

Výhody invertoru na svařování Fronius:

 •  malá, lehká, přenosná a výkonná invertorová svářečka
 •  invertorová technologie a možnost svářet MMA - obalenou elektrodou
 •  mnoho svářecích technických funkcí pro ulehčení práce a široké ale jednoduché nastavení svářečky
 •  rakouský výrobek nejvyšší kvality mezi výrobci svářeček
 •  TOP použité materiály a zpracování
 •  odolá i hrubšímu zacházení
 • ✅ PULZ pro sváření obalenou elektrodou !
 •  profesionální svářečka
 •  skvělé svářecí parametry
 •  záruka 3 roky !
 •  svářecí kabely v ceně stroje
 •  možnost připojení na dlouhou prodlužovačku či elektrocentrálu

Svářečka vhodná pro:

 • ⚒️ domácí dílnu, garáž a zahradu
 • ⚒️ údržbu a opravy ve firmě
 • ⚒️ montáže a stavby
 • ⚒️ kovovýrobu, zámečnictví a strojírenství

Nevýhody invertoru Fronisu:

 • Vyšší cena ale stojí opravdu za to investovat

Elektrodová MMA svářečka - invertor s možností použití na Tigové sváření jako LiftTig.

Připojení do 220 V zásuvky a stačí 16 A jistič. Informace o jističi a hlavně jaký mít jistič pro použití svářečky u nás na blogu o sváření.. prostě s námi vše jednoduše a kvalitně.

Tato svářečka ,,hrubě orientačně" provaří materiál o tloušťce 6 - 7 mm. Nezapomínej ale, že vždy záleží na konkrétních podmínkách. Tedy na svařovaném materiálu, jakou svářecí metodu použiješ, jaký přídavný materiál použiješ, jaký svár budeš tvořit ( tupý, koutový, V .. ), v jakém prostředí a podmínkách. 

 

Svářečka - invertor pro metody svařování:

Tuto svářečku můžeš mít i včetně dalšího vybavení za zvýhodněnou cenu v takzvaném setu když klikneš na - výhodný set svářečky.

 

Základní nastavení elektrodové svářečky - invertorové svářečky najdeš u nás na blogu.

Základní nastavení svářečky TIG/WIG nalezneš případně u nás na blogu o sváření.

Svařovací invertor Fronius Ignis 180 Puls

Nová generace svařovacích zdrojů pod názvem Ignis 180 přináší vysokou míru flexibility a je pokračovatelem řady Transpocket. Díky integrované technologii korekce výkonu PFC (Power Factor Correction) je podporováno použití s extrémně dlouhým síťovým vedením ( prodlužovačkou ) až 100 m či použití s elektrocentrálou. Koncepce obsluhy je navíc ještě intuitivnější. Sedmi segmentový displej umožňuje rychlé přečtení nastavených parametrů. Displej je kromě toho mírně zapuštěný, a tím i dobře chráněný před poškozením. Snadno pochopitelná nastavení ( setup ) značně usnadňují ovládání.

Kromě téměř nezničitelného pláště a perspektivní technologie disponuje svářečka Ignis také mnoha funkcemi, které uživatelům usnadňují práci: funkce HotStart, SoftStart či Anti-Stick poskytují podporu jak na začátku svařování, tak také v průběhu svařovacího procesu.

Plně digitalizovaná, inteligentní a rezonanční koncepce umožňuje rychlejší regulaci. Výsledkem je lepší zapalování, menší rozstřik a nanejvýš stabilní oblouk. Vzhledem k trvalým výkonnostním rezervám svářečka okamžitě reaguje na každou zvláštnost oblouku.

Nová řada přístrojů Ignis zaručuje nejvyšší energetickou efektivitu. V porovnání s předchozím modelem je příkon svařovacího zdroje Ignis 180 až o 20 procent nižší, a to při vyšším výstupním výkonu.

Stroje nové řady Ignis jsou odolnější než kdykoliv předtím a jsou ideálním řešením na staveništích a v drsných pracovních podmínkách. Robustní, ergonomicky tvarovaný plášť s integrovanými plastovými nohami, které slouží jako hrany i jako ochrana proti podklouznutí. Promyšlené uspořádání lamel chrání celý přístroj před nečistotami a vodou. Třída ochrany IP23 je samozřejmostí.

Redukovaný zkratový proud brání přichycení elektrody při kontaktu se svařencem. Následné zvýšení proudu zajistí, že nedojde k přerušení oblouku. Poté přístroj dosáhne hlavního proudu, proudu SoftStart nebo HotStart, které může uživatel přesně nastavit.

S novou sérií svářeček lze použít všechny elektrody. Obalené elektrody i celulózové elektrody (CEL) poskytují díky speciálně volitelnému provoznímu režimu dokonalé výsledky svařování. Nové, plynule regulovatelné nastavení dynamiky umožňuje uživateli dokonale přizpůsobit zapalování použité elektrodě.
Tento invertor umí také svařovat v pulsním režimu metodou MMA (elektroda) s možností nastavení pulsní frekvence v rozsahu 0,5 - 100 Hz.
Nová funkce Time ShutDown, zkráceně TSD, vypne svařovací zdroj po uplynutí definovaného časového intervalu a tím šetří proud. Výsledkem je maximálně energeticky efektivní nasazení přístroje.

Funkce FUS (Fuse) dovoluje nastavit proudové jištění a umožňuje tak přístup k různým sítím.

Sedmi segmentový displej umožňuje rychlé přečtení nastavených parametrů. Je jednoduchý a intuitivní.

Fronius Iginis 180 má dokonce Puls a možnost sváření obalenou elektrodou právě v pulsním režimu. Toto neumí skoro žádná elektrodová svářečka.

Funkce svářecího invertoru Fronius Ignis 180:

SOFT-START

Funkce Soft-Start zajišťuje stabilní oblouk na začátku svařování a byla vyvinuta speciálně pro elektrody, které se používají při svařování s nízkým svařovacím proudem ( bazické elektrody ).

ANTI-STICK

Dojde-li ke zkratu, což při svařování obalenou elektrodou znamená přilepení elektrody, svařovací zdroj se okamžitě vypne. Tím se zabrání dohoření elektrody.

HOT START

Aby bylo možné elektrodu snáze zapálit, svařovací zdroj při zapalování na zlomek sekundy zvýší proud. Funkce Hot Start byla vyvinuta speciálně pro svařování s rutilovými a celulózovými elektrodami.
 
Použití invertoru Fronius Ignis 180:
Stroj vhodný pro používání ve výrobě, na montážích, v kovovýrobě, údržbě nebo v domácí dílně.
 
Svařovací proud / dovolené zatížení [10min/40°C] 180 A / 40%
Svařovací proud / dovolené zatížení [10min/40°C] 150 A / 60%
Svařovací proud / dovolené zatížení [10min/40°C] 120 A / 100%
Příkon ( kVA ) 5,75
Rozsah pracovního napětí 20,4 V - 26,0V
Napětí naprázdno 96 V
Síťová frekvence 50-60Hz
Síťové napětí 230V
Síťové jištění 16A
Rozměr / šířka 160 mm
Rozměr / délka 435 mm
Váha / hmotnost 8,8 kg
Krytí IP23

 

Balení svářečky Fronius obsahuje

Záruka: 3 roky !! při registraci stroje na webu výrobce Fronius. Registrace ZDE ⇒ https://warranty.fronius.com/cs 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Svářečky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 12.3 kg
Výrobce: Fronius
Pro metodu sváření: MMA + LiftTIG
Napájení svářečky (V): 1x230, 220 V
Jištění svářečky (A): 16
Rozsah svařovacího proudu (A): 10 - 180
Zatěžovatel 100%: 120
Zatěžovatel 60%: 150
Svařovaný materiál: Hliník, Kov, Nerez, Nerez a hliník, Ocel, Tenký plech
Typ svářečky: Hobby, Invertorový DC zdroj, Malá svářečka, Profi, Přenosná svářečka, Ruční
Účel použití: Kovovýroba, zámečnictví, stojírenství, Domácí dílna, garáž a zahrada, Montáže a stavby, Údržba a opravy
Zatěžovatel 40%: 180
Výbava: Kabely

Video prezentace nastavení svářečky invertorové Fronius Ignis 180

Video prezentace svářečky invertorové Fronius Ignis 180

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Fronius - Rakouský, ale světově uznávaný, výrobce invertorů a svářeček nejvyšší kvality

Fronius je top. Není nic lepšího na světě v oboru sváření než Fronius! 

Historie společnosti Fronius začíná v roce 1945. Nabíjení autobaterií tehdy vůbec nebylo samozřejmostí. S tím se však Günter Fronius nechtěl smířit. Začal opravami elektrických přístrojů a konstrukcí svého prvního nabíjecího přístroje využívajícího 50Hz technologii. Prvním sídlem společnosti „Fach-Reparaturwerkstätte für Radio und Elektrotechnik“ se stal starý vojenský barák v Rankleitenu u Pettenbachu. V něm tenkrát bydlela také rodina Froniusova. S malou dílnou vedle obytného prostoru a svým prvním zaměstnancem Andreasem Schinkerem tak položil Günter Fronius základní kámen globálního koncernu.

V roce 1950 Günter Fronius rozšířil svoje výrobní portfolio o svařovací transformátory. Na tomto technologickém základě vyrostla společnost Fronius během následujících desetiletí ve středně velký podnik, který po jeho zakladateli převzali začátkem 80. let jeho děti Brigitte Strauß a Klaus Fronius. Ti stojí za rozhodnutím o posílení růstu internacionalizace, které vedlo k založení dceřiných společností po celém světě. V roce 1992 se navíc rozhodlo, že podnik vsadí na perspektivní problematiku sluneční energie. Díky tomu má dnes Fronius tři solidní pilíře: Perfect Welding, Solar Energy und Perfect Charging.

V geografické a technologické expanzi, kterou zavedli Brigitte Strauß a Klausem Fronius se pokračuje dodnes. Společnost Fronius je dnes zastoupena ve 28 zemích dceřinými společnostmi a ve více než 60 zemích prodejními partnery a reprezentanty a je uznávána jako inovační a technologická jednička. Od roku 2011 řídí společnost vnučka zakladatele firmy Elisabeth Engelbrechtsmüller-Strauß. Cíl však zůstává po všechny ty roky stále stejný: inovacemi, kvalitou a nejlepšími službami trvale utvářet budoucnost.