Samostmívací svářecí kukly s odsáváním

Svářecí samostmívací kukla s odsáváním je ochranná pomůcka k ochraně zraku a dýchacích cest svářeče při svařování. Naše samostmívací svářecí kukly s ventilací jsou zaručeně kvalitní a originální produkty světových výrobců svářečských kukel. Všechny svářečské samostmívací kukly s filtračně-ventilační jednotkou jsou odzkoušené naším svářecím technologem a ověřené i v praxi při samotném použití svářečky. Zaručené parametry svařovacích samozatmívacích kukel s filtrací a spokojenost samotných svářečů je toho důkazem. Samostmívací svářecí kukly existují i bez odsávání pro ochranu pouze zraku a obličeje. Pokud si však nejsi jistý, zda-li volíš správnou kuklu, pak nás neváhej kontaktovat. Mrkni taky třeba na návod Jak vybrat svářecí samostmívací kuklu.

Nejprodávanější

3 položek celkem

Cena

1768524694
11768524694

Značky

Kukla pro MIG/MAG?

Kukla pro MMA?

Kukla pro TIG?

Možnost vložení dioptrického skla

Optická třída svářecí samostmívací kukly

Reálné barvy při sváření

Velikost průzoru v mm

Vyměnitelná baterie

Výrobce

Položek k zobrazení: 3
Kukla svářecí s odsáváním samostmívací Balder Grand BH3
ZDARMAZDARMA
20 778 Kč / ks

Svářecí samostmívací kukla Balder Grand BH3 je nástupce velmi oblíbené kukly SmarTIGer. Samostmívací kukla včetně ✅ filtračně-ventilační jednotky CA20 Basic Flow Control je...

702081
Kukla svářecí samostmívací s odsáváním KOWAX KWX820ARC++ Speed Air
ZDARMAZDARMA
17 685 Kč / ks

Samostmívací svářecí kukla KWX820ARC++ s odsáváním. Nejvyšší ✅✅✅ a osvědčená kvalita od výrobce Kowax. Osazena filtrem se špičkovou optickou kvalitou se specifikací 1/1/1/1 ✅ v...

KWXSAARCPP
Samostmívací svářecí kukla ESAB Sentinel A60 AIR s filtrační jednotkou
ZDARMAZDARMA
24 693 Kč / ks

Svářecí samostmívací kukla ESAB Sentinel A60 je z nejvyšší ✅ řady kukel výrobce ESAB + PAPR jednotka X1 pro odsávání spalin a taška navíc. Určena pro profesionální svářeče,...

0700000832

Svářecí samostmívací kukla s filtrací

Svářecí samostmívací kukla s filtrací má hlavní dva úkoly v ochraně svářeče. První je samozřejmě ochrana obličeje a zraku svářeče, nicméně to by stačila normální, obyčejná svářecí kukla, případně svářecí štít či samostmívací svářecí kukla. Druhým a úkolem kukly s filtrací je ochrana dýchacích cest svářeče

Podle čeho a jak vybrat svářecí samostmívací kuklu najdeš v našem jiném článku na blogu, stejně jako v obecném článku pojednávajícím o rizicích a bezpečnosti při sváření kovů.

Zde se ale podíváme právě na ochranu dýchacích cest svářeče. K tomu právě slouží svářecí samostmívací kukla s filtrací nebo jinak řečeno kukla s odsáváním či s filtračně ventilační jednotkou.

Dýchací cesty svářeče ale ostatních osob podílejících se na svařování kovů jsou ohroženy a zatěžovány výpary vznikajících při sváření. Takzvané kovové páry. Kovové páry při sváření vznikají za vysokých teplot a jsou to toxické dýmové zplodiny vznikající při metalurgických a fyzikálně-chemických reakcích kovů. Dále nám vznikají nejrůznější aerosoly, plyny ale i prachové částice. Všechny tyto dýmové zplodiny ze sváření je dobré eliminovat - odvětrávat. Při dlouhodobé inhalaci svářečem, mohou nastat patologické změny zdravotní stavu samotného svářeče. Dle výzkumu bylo zjištěno, že svářeč může za 1 rok v práci, při osmi hodinových směnách, nadýchat a pozřít celkem až 11 gramů škodlivých částic a to i při splnění hygienického limitu, který je určen na 5 miligramů na metr krychlový ze svařování. Většina těchto pozřených částic se ale nedokáže dostat z těla svářeče ven.

Osoby pracující v kovozpracujícím průmyslu, nejen svářeči, tak často trpí příznaky chřipky, jako jsou rýma, bolení v krku, zimnice, nevolnost, bolest hlavy či zvýšená teplota. Tyto příznaky však nemají nic společného s chřipkou ale jsou způsobeny právě a jen inhalováním kovových výparů při sváření, které jsou pouhým okem viditelné ale i neviditelné. Vznikají při svařování a to odpařováním nejen přídavného drátu, ochranné atmosféry plynu či samotného základního materiálu, které bývají velmi často legované, ale i samotnými chemickými reakcemi jednotlivých kovů a jejich teplotních změnách struktury. Vzniklé páry se vysráží do drobných částic, které pak svářeč vdechuje.

Příznaky nemoci se projevují zřídka či jen krátkou dobu ale při časté či dlouhodobé činnosti s nulovou ochranou, pak vznikají rizika dlouhodobých nemocí svářeče, jako jsou záněty průdušek, otok plic a vzácně i poškození tkání a to zejména kostní tkáně. Nebezpečí a riziko par se váže k sváření dle druhu materiálu. Každý základní i přídavný materiál totiž obsahuje nejrůznější chemické prvky a dle nich i riziko vznikajících par. Jedním z nejhorších materiálů a nejhorších vznikajících par je například hliník.  

Svářecí samostmívací kukla s filtrační jednotkou je právě vhodná a nutná při sváření hliníku. Samozřejmostí a dobrou variantou je ji použít i při sváření jakýchkoli materiálů. Zejména kvůli pořizovací ceně, se však většinou používá jen a právě při svařování hliníku. Nicméně i dnes, je ale spousta a spousta svářečů či kutilů, kteří ji nepoužívají ani na ten hliník. 

Apelujeme však na všechny - chraňte se! Zdraví máme jen jedno a o to víc plíce. Na očích poznáte problém velmi záhy ( článek o rizicích pro oči svářeče ) , když by vás již při sváření bez ochrany začali pálit, svědit a podobně ale plíce a páry nemají tento okamžitý efekt. Je to takový maskovaný nepřítel. 

 

Neváhej se v našem obchodě se svářečkami a kuklami porozhlédnout. Najdeš tu mnoho svářecí techniky a potřeb pro svářeče ale i svářečky ve výhodných setech. Svářečky MMA výhodný setsvářečky MIG/MAG výhodný set ale i svářečky TIG výhodný set. Svářečka v setu znamená, že k svářečce jsou v ceně setu ještě přidány další produkty, třeba svářecí samostmívací kuklasvařovací hořák, svářecí kabelyredukční ventil k tlakové lahvi s svářecím plynem ale i třeba samotná lahev s plynem pro sváření. Celkově pak vyjde svářečka v setu velmi výhodně. Levněji koupíš svářečku v setu. Čím více svařovací techniky a pomůcek SET obsahuje, tím jednotlivé svářecí pomůcky v setu vyjdou levněji a velmi peněz ušetříš. Pravidlo zní - čím více nakoupíš, tím méně zaplatíš. Taková řekněme množstevní sleva.