Svářečské rukavice

Svářecí rukavice pro maximální pohodlí a ochranu svářeče. Svářečské vybavení jsou zaručeně kvalitní a značkové a zaručují ochranu svářeče ve všech parametrech. Všechny naše rukavice pro sváření jsou certifikované jako ochranná pomůcka. Zaručená výdrž a odolnost rukavic je jeden z nejhlavnějších parametrů každého svářeče společně s pohodlím a citem pro sváření. Zejména u sváření metodou TIG je cit velmi důležitý. Neváhej vybrat ty správné svářečské rukavice případně nás kontaktovat.

Nejprodávanější

23 položek celkem

Cena

731199
1731199

Značky

Položek k zobrazení: 23
Ochrana ruky svářeče - štít
224 Kč / ks

Ochrana ruky ✅ svářeče. Kevlarový štít. Vysoká odraznost horka. Pohliníkováno. Kvalitní výrobce. Dlouhá životnost ✅. Perfektní pomůcka.

44-3006LB
Pracovní rukavice STRONG
78 Kč / ks

Pracovní rukavice STRONG velikost 10, které jsou vhodné na pracoviště s citlivým úchopem při práci s kovem, v automobilovém průmyslu nebo u montážní práce.

141010
Prst TIG - ochrana prstu při svařování
343 Kč / ks

Prst TIG ✅ - ochrana prstu při svařování. Svářecí palec vyrobený z křemičité tkaniny a tkaných smyčkových materiálů.

10-1099
Rukavice gumové pracovní GEBOL
83 Kč / ks

Rukavice gumové pracovní GEBOL ✅ s vysokou ochranou ✅, vysoce odolné proti protržení✅. Vhodné pro práci v lakovně, dílně, v průmyslu, ale také pro domácnost.

+ další
709926
Rukavice na sváření SOFTTouch
869 Kč / ks

Rukavice na sváření ✅✅ ale klidně i pro paničku do divadla. Hladké, jemné, ale masivní, pevné a odolné rukavice pro svářeče. Hladká kůže. Strop rukavice které vydrží mraky...

10-1050
Rukavice pracovní celokožené Profík
136 Kč / ks

Pracovní celokožené rukavice Profík, velikost 10,5, které jsou vhodné na kteroukoli práci s kovem, v automobilovém průmyslu nebo i montážní a jiné těžké práce.

120011
Rukavice pracovní celokožené zimní Profík
125 Kč / ks

Pracovní celokožené zimní rukavice Profík, velikost 11, které jsou vhodné na kteroukoli práci s kovem, v automobilovém průmyslu nebo i montážní a jiné těžké práce v zimní období.

160011
Rukavice pracovní Croc
146 Kč / ks

Pracovní celokožené rukavice Croc, velikost XL, které jsou vhodné na kteroukoli práci s kovem, v automobilovém průmyslu nebo i montážní a jiné těžké práce.

10-9334XL
Rukavice pracovní Monter K
73 Kč / ks

Pracovní polokožené rukavice Monter K.  Dlaň a prsty s přesahem do horní části ruky z jemné a hladké kůže. Nahoře prodyšné. Dlouhá životnost a příjemné rukavice na jakoukoli...

112019
Rukavice pro svářeče BISON
od 806 Kč / ks

Rukavice pro svářeče BISON ✅✅. Ano, jsou z bizoní kůže! Pokud jsi neměl nikdy na ruce, tak nepochopíš. Velmi jemná a hladká kůže. Extrémní životnost ale i cit. Použitelné pro...

+ další
10-2644
Rukavice svářecí TIG LEO
173 Kč / ks

Rukavice svářecí TIG LEO. Již název napovídá, že jsou vhodné na metodu TIG ✅. Fungují a dělají i jinou metodu. Velmi jemné rukavice pro nejvyšší cit. Hladká kůže na dlani a...

126210
Rukavice svářecí TIGONE
158 Kč / ks

Rukavice svářecí TIGONE ✅ vhodné zejména pro sváření TIG ✅. Velmi jemné ✅ pro snadný úchop a cit. Hladká kůže na dlani a prstech.

126309
Rukavice svařovací WELDAS
252 Kč / ks

Rukavice svařovací WELDAS. Vhodné na MIG/MAG ✅ sváření. Velmi odolné rukavice. Maximální kvalita. Jemná a odolná kůže. Vnitřní podšívka pro větrání. Dražší rukavice které se ale...

10-2392
Rukavice svařovací WELDAS COMPOFlex
385 Kč / ks

Rukavice svařovací WELDAS vhodné pro všechny typy svařování. Ručně ušité rukavice z bílé hrubé a ze štípané černé hověziny.

10-2050XL
Rukavice TIG pro svářeče
od 288 Kč / ks

Rukavice TIG pro svářeče. Nejjemnější ✅✅ rukavice, zejména vhodné pro TIG ale použitelné i pro jiné metody, když požaduješ velký cit a jemnost. Velká výdrž těchto rukavicí od...

+ další
10-1004XL
Rukavice žáruvzdorné
1 198 Kč / ks

Žáruvzdorné rukavice. Velmi odolné a masivní rukavice jsou schopny odolat sálavé teplotě až 1000 ✅ stupňů celsia.

0700500509
Nahoru
Další produkty

Rukavice na svařování

Sváření či svařování kovů přináší z bezpečnostních hledisek a ochrany zdraví svářeče a zúčastněných osob zvýšená rizika. Souběžně při sváření vzniká několik druhů pracovních rizik a je nutné je eliminovat k zachování zdraví osob, ochraně majetku a v neposlední řadě i k perfektnímu výsledku svařování.

Svářeči jsou obecně rizikovou skupinou pracujících osob v ohrožení s zvýšeným rizikem vyššího počtu úrazů a nemocí z povolání.

Při dodržení bezpečnostních postupů a ochranných prostředků svářeče je však riziko téměř nulové. Navíc se dá riziko velmi dobře korigovat a snížit na naprosto bezpečné - bezpečnou práci.

U svářeče je nutné chránit

  • zrak svářeče
  • sluch svářeče
  • dýchací cesty svářeče
  • tělo svářeče

Celý článek, o bezpečnosti a ochraně svářeče, najdeš u nás na blogu o sváření.

 

Jsou věci které nám už připadají jasné a občas na ně zapomínáme. V tomto nám velmi pomáhá naše kamenná prodejna, kde za námi chodí začínající svářeči a radí se s námi. O ochraně při svařování jsme psaly, jak vybrat svářecí kuklu taky. Co ale takový základ jako jsou rukavice na sváření. Vybrat rukavice přes e-shop nemusí být zrovna jednoduché, když si na ně nemůžeme šáhnout.

Pokusím se ti trochu usnadnit výběr rukavic, ať tě pak zbytečně nemrzí špatná volba. Vysvětlím ti proč můžeš svářecím rukavicím věřit. Podle čeho rukavice vybrat a na co si dát pozor.

Kvalita a normy svářecích rukavic

Vždy musíme nakonec věřit výrobci že své odvádí správně, u rukavic mysli hlavně na to že ti chrání část těla kterou opravdu používáš každou chvíli. Proto určitě nevol pochybné značky, nebo jiný typ rukavic. Soustřeď se na ověřené výrobce a vybírej opravdu rukavice na sváření. Všechny svářecí rukavice spadají pod evropské normy testují se na odolnost proti teplu a mechanickou odolnost ( norma EN 12477 – specifická norma pro svářecí rukavice ). Výroba je většinou z kůže jehněčí, kozí, hovězí. Materiály z kterého jsou vyrobeny se pak lehce liší v ohebnosti a tepelné odolnosti k tomu se ještě dostanu.

Podle čeho volím výběr rukavic na svařování

Dost jednoduše záleží na typu svařování. Jak jsem psal, kůže mají různé vlastnosti. Hovězí, kozí a jehněčí lícové kůže mají lepší ohebnost, ale stále si zachovávají dost odolnosti. Tyto materiály jsou lepší pro svařovaní metodou TIG, kde nejsou vyvinuté tak vysoké svářecí proudy, ale je potřeba lepší manipulace / mít cit s přídavným materiálem. Pro metodu MIG/MAG a MMA pak většinou volíme hovězí štípané kůže, i kozí je v pořádku. Mají silnější a hrubší povrch, ohebnost je pro ně trochu horší ale při MIGu nemusím mít tolik citu. Snažíme se ti výběr zjednodušit a tak vhodnost pro typ sváření uvádíme rovnou u popisu.

Na co si dát pozor při výběru svářečských rukavic

Rukavice by ti měly opravdu dobře sedět a neměli by sklouzávat. Rukavice by měla chránit ruku podél předloktí. Pokud ne na obalu tak na rukavicích jsou vyraženy normy kterým byly podrobeny.

Teď můžeš rovnou přejít na výběr rukavic. Pokud se ti výběr i tak nepovede, neboj se při objednání přes e-shop můžeš zboží bezplatně vrátit do 14. dnů a vybrat nové.

 

Neváhej se u nás mrknout a rozhlídnout po celém obchodě svářecí techniky a mrkni i na blog o sváření a svařování kovů. Najdeš tam mnoho zajímavých informací, například o všech rizicích a zachování bezpečnosti při svařování.