Redukční ventily na sváření

Lahvový redukční ventil nazýván také jako hodiny, snižuje tlak z plynové lahve na nastavenou dolní úroveň požadovanou spotřebičem, například svářečkou nebo spotřebičem pro autogen a zároveň ji udržuje stálou a pouští v požadovaném tlaku plyn z lahve do spotřebiče. Lahvový redukční ventil je nutné použít vždy při připojení tlakové lahve s plynem na sváření k svářečce MIG nebo TIG.

Nejprodávanější

33 položek celkem

Cena

59310409
159310409

Značky

Pro plyn

Položek k zobrazení: 33
Dvou výstupový redukční ventil ARGON profi s průtokoměry 300/10 bar (60 l)
10 408 Kč / ks

Dvou výstupový redukční ventil s průtokoměry na tlakovou lahev Argon (Ar) a jejich směsi ✅, například Argon+CO2. Extra kvalitní ✅ redukční ventil. Záruka spokojenosti a dlouhé...

888000001
Redukční ventil ACETYLEN profi 25/1,5 bar
2 446 Kč / ks

Redukční ventil pro tlakovou lahev s Acetylenem. Extra nejkvalitnější ✅ redukční ventil na trhu. Záruka spokojenosti a dlouhé životnosti!

0780632
Redukční ventil GCE ProControl ARGON 200/32 l
2 186 Kč / ks

Redukční ventil na tlakovou lahev Argon (Ar) a jejich směsi ✅, například Argon+CO2. Extra nejkvalitnější ✅ redukční ventil na trhu. Záruka spokojenosti a dlouhé životnosti!

0780631
Redukční ventil ARGON profi 300 bar
4 050 Kč / ks

Redukční ventil 300 bar na tlakovou lahev či svazek Argon (Ar) a jejich směsi ✅, například Argon+CO2. Extra nejkvalitnější ✅ redukční ventil na trhu. Záruka spokojenosti a...

0780998
Redukční ventil ARGON profi s průtokoměrem 200/10 bar (30 l)
3 302 Kč / ks

Redukční ventil s průtokoměrem na tlakovou lahev Argon (Ar) a jejich směsi ✅, například Argon+CO2. Extra nejkvalitnější ✅ redukční ventil na trhu. Záruka spokojenosti a dlouhé...

0780607
Redukční ventil ARGON profi s průtokoměrem 200/10 bar (16 l)
3 795 Kč / ks

Redukční ventil s průtokoměrem na tlakovou lahev Argon (Ar) a jejich směsi ✅, například Argon+CO2. Extra nejkvalitnější ✅ redukční ventil na trhu. Záruka spokojenosti a dlouhé...

0780844
Redukční ventil pro CO2 s vyhříváním 24V a průtokoměrem
4 991 Kč / ks

Redukční ventil pro Oxid uhličitý - CO2. Redukční ventil s vyhříváním 24V a průtokoměrem. Špičkový redukčák. Vyzkoušeno mnoho let v provozu!

0783054
Redukční ventil GCE ProControl CO2 200/30 l
2 156 Kč / ks

Redukční ventil pro Oxid uhličitý - CO2. Extra nejkvalitnější ✅ redukční ventil na trhu. Záruka spokojenosti a dlouhé životnosti!

0780647
Redukční ventil GCE ProControl DUSÍK 200/10 bar
2 731 Kč / ks

Redukční ventil na tlakovou lahev Dusík (N2). Extra nejkvalitnější ✅ redukční ventil na trhu. Záruka spokojenosti a dlouhé životnosti!

0780624
Redukční ventil DUSÍK profi 300 bar
4 046 Kč / ks

Redukční ventil 300 bar na tlakovou lahev Dusík (N2). Extra nejkvalitnější ✅ redukční ventil na trhu. Záruka spokojenosti a dlouhé životnosti!

0780997
Redukční ventil FORMOVACÍ plyn profi 300/10 bar (24 l)
3 966 Kč / ks

Redukční ventil 300 bar na tlakovou lahev či svazek s Formovacím plynem (dusík s vodíkem) ✅. Extra nejkvalitnější ✅ redukční ventil na trhu. Záruka spokojenosti a dlouhé...

0783883
Redukční ventil GCE ProControl KYSLÍK 200/10 bar
2 259 Kč / ks

Redukční ventil pro Kyslík (O2). Extra nejkvalitnější ✅ redukční ventil na trhu. Záruka spokojenosti a dlouhé životnosti!

0780630
Redukční ventil KYSLÍK profi 300/10 bar
3 925 Kč / ks

Redukční ventil 300 bar na tlakovou lahev či svazek Kyslík (O2) ✅. Extra nejkvalitnější ✅ redukční ventil na trhu. Záruka spokojenosti a dlouhé životnosti!

0781357
Redukční ventil na PROPAN-BUTAN
1 257 Kč / ks

Redukční ventil na plynovou lahev Propan-Butan nebo Propan✅. Nejlevnější redukční ventil na trhu i přesto, ale dlouhá životnost. Vyzkoušeno mnoho let v provozu !

MGRV100PB
Redukční ventil pro Acetylen profi
2 440 Kč / ks

Redukční ventil pro tlakovou lahev s Acetylenem. Nejkvalitnější redukční ventil na trhu. Vyzkoušeno mnoho let v provozu!

7251029
Redukční ventil pro Acetylen
1 252 Kč / ks

Redukční ventil pro tlakovou lahev s Acetylenem ✅. Nejlevnější redukční ventil na trhu i přesto ale dlouhá životnost. Vyzkoušeno mnoho let v provozu!

MGRV100AC
Nahoru
Další produkty

Redukční ventil na sváření

Jednou z nejdůležitějších věcí pro správné a dlouhodobé použití redukčního ventil pro sváření, je jeho správné používání a nastavení.

 

1) Návod na používání redukčního ventilu pro sváření

Dodržuj striktně návod k použití redukčního ventilu! Jinak dojde k nevratné poruše membrány nebo manometru !! 

Přesný postup pro použití redukčního ventilu:

  • Instaluj redukční ventil na tlakovou láhev a zašroubuj vstupní a výstupní spoje
  • Dotažení vstupní matice na lahev udělej s citem. Při dotažení na "krev" si vymačkáš těsnění a příště již nebude těsnit.
  • Dotažení výstupní matičky z redukčního ventilu udělej také s citem. Zde není těsnění, těsnost je pomocí kónusu hadičníku.
  • Před otevřením ventilu na tlakové láhvi: 1) proti směru hodinových ručiček otoč regulační šroub redukčního ventilu ( spodní, větší a plastový otočný šroub ) až do úplného povolení pružiny regulačního šroubu. Tím redukční ventil - membrána, nebude nic redukovat. 2) po směru hodinových ručiček otoč uzavírací šroub redukčního ventilu ( boční, menší a plastový otočný šroub ) až do úplného zavření. Tím redukční ventil bude uzavřený proti průchodu plynu.
  • POMALU proti směru hodinových ručiček otevři vřetenový ventil na tlakové lahvi. Tím pomalu pustíš plyn z lahve do redukčního ventilu.
  • Otevři proti směru hodinových ručiček uzavírací šroub redukčního ventilu ( boční, menší a plastový otočný šroub ) až do úplného otevření. Tím redukční ventil otevřeš pro průchodu plynu.
  • Otáčej regulační šroub redukčního ventilu ( spodní, větší a plastový otočný šroub ) po směru hodinových ručiček a nastav si tak, na kolik bude redukční ventil regulovat plyn ( buď tlak nebo průtok v litrech ) pro tvoje potřeby.

Po ukončení práce vždy zavři vřetenový ventil na lahvi s plynem. Následně proti směru hodinových ručiček otoč regulační šroub redukčního ventilu ( spodní, větší a plastový otočný šroub ) až do úplného povolení pružiny regulačního šroubu a v neposlední řadě po směru hodinových ručiček otoč uzavírací šroub redukčního ventilu ( boční, menší a plastový otočný šroub ) až do úplného zavření. Tím redukční ventil bude uzavřený proti průchodu plynu.

 

2) Jak nastavit správně tlak na redukčním ventilu pro sváření

Množství ochranného svářecího plynu závisí na druhu spoje a parametrech svařování. Pro dokonalou ochranu svarové lázně je potřeba nastavit správnou spotřebu ochranného plynu v požadovaném množství litrů za minutu. Volbou ochranného plynu můžeme také ovlivnit přenos kovu do svarové lázně a i přenos tepelné energie do svaru ale i ovlivňuje průvar a rychlost svařování.

Velmi zjednodušeně nastavit průtok v litrech na redukčním ventilu následujícím způsobem: tloušťka svařovaného materiálu v milimetrech krát 10 a vyjde množství svářecího plynu v litrech. Například, jdu svářet materiál tloušťky 1,0 mm. Vynásobím x 10 = 10 litrů průtok svářecího plynu.

Pozor: dát radši pro jistotu víc plynu není dobře, stejně jako méně plynu není dobře! 

V případě malého průtoku svářecího plynu nebude svár ( svarová lázeň ) dostatečně chráněn ( chráněna ).

V případě velkého průtoku svářecího plynu nejčastěji vznikají bubliny, póry a trhliny

 

Celá článek, jak nastavit průtok plynu na redukčním ventilu při sváření, najdeš u nás na blogu o sváření.

 

Výběr správného lahvového redukčního ventilu obnáší znát druh plyn a z něj vyplývající velikost šroubení redukčního ventilu pro připojení na plynovou lahev se svářecím plynem. Dále je nutné znát vstupní tlak ( z lahve do redukčního ventilu - pod jakým tlakem je plyn v lahvi stlačen ) a i požadovaný výstupní tlak ( jaký tlak spotřebiče potřebuje pro svůj provoz ) z redukčního ventilu. U některých aplikacích záleží i na požadovaném průtoku plynu redukčním ventilem, aby toho byl vůbec schopen a plyn takzvaně nezamrzal