Svářecí plyny

Tlakové lahve na plyny. Certifikované, bezpečné, znovu plnitelné, nebrendované ( bez označení výrobce lahve nebo dodavatele plynu ), nové lahve na svářecí plyny CO2, Argon či jejich svařovací směs. Naplní nebo vymění je na plnírně plynů nebo prodejním místě plynů. Tlakové lahve, lidově bomby nebo flašky pro svařování CO2, Argon či jejich směs na sváření. 

Nejprodávanější

6 položek celkem

Cena

5083465
15083465

Značky

Položek k zobrazení: 6
KYSLÍK KARTUŠE (LAHEV) CASTOLIN
736 Kč / ks

Kyslík (lahev) kartuše. Oxygen. 0,95 litru, 110 bar. Neplnitelná. Na jedno použití. Náplň je určena pro hořáky Castolin 2000, 3000, 3500 FLEX, 4000 FLEX.

600826
Mini autogenní souprava Castolin FLEX 2000
3 450 Kč / ks

Mini autogen ✅✅. Souprava. Jednorázová - vyměnitelná náplň kyslík, plyn Castolin, držák na lahve, hadice 1,5 metru, ventily a pojistky proti zpětnému šlehu a rukojeť s hořáčkem....

756156
PLYN hořlavý (LAHEV) CASTOLIN
508 Kč / ks

Plyn hořlavý v kartuši (lahvi) Castolin. Propan mix. 0,41 litru, 220 gramů. Neplnitelná. Na jedno použití. Náplň je určena pro hořáky Castolin.

600914
Tlaková láhev na Argon 4.8 - 8 litrů - plná
3 465 Kč / ks

Tlaková lahev, lidově bomba ✅ nebo flaška, na plyn Argon 4.8. Certifikovaná, bezpečná, znovu plnitelná, nebrendovaná - bez označení výrobce lahve nebo dodavatele plynu. Velikost...

AR112_OAR112
Tlaková láhev na CO2 2 kg - Oxid uhličitý - NOVÁ plná
1 935 Kč / ks

Tlaková lahev, lidově bomba ✅ nebo flaška, na plyn CO2 - oxid uhličitý. Certifikovaná, bezpečná, znovu plnitelná, nebrendovaná - bez označení výrobce lahve nebo dodavatele...

CO2/2_OCO2
Tlaková láhev na CO2 5 kg - Oxid uhličitý
2 993 Kč / ks

Tlaková lahev, lidově bomba ✅ nebo flaška, na plyn CO2 - oxid uhličitý. Certifikovaná, bezpečná, znovu plnitelná, nebrendovaná - bez označení výrobce lahve nebo dodavatele...

CO2/5_OCO5

Svářecí plyny v tlakových lahvích

Skladování tlakových lahvích se svářecími plyny má nějaké podmínky. Předpisů pro správné skladování ale i používání plynových lahví je hned několik. My ale vytyčíme zejména body ohledně prostoru skladu a konkrétního umístění lahví se svářecími plyny.

Pravidla pro skladování svářecích plynů v lahvích:

  • Sklad tlakových lahví s plynem
  • Místa, kde je skladování nádob na plyn zakázáno
  • Kde lze umístit lahev s plynem
  • Podmínky umístění lahve ( lahví ) s plyny

Celý článek, jak skladovat plyny v lahvích pro sváření, najdeš u nás na blogu o sváření. 

Co ovlivňuje při sváření použitý plyn

Při sváření metodou tavící se elektrody ( drátu ) v ochranné atmosféře je plyn nedílnou součástí a nutností samotné metody, ať už jde o svářecí metodu MIG/MAG nebo TIG sváření.

Základním a hlavním účelem plynu je ochrana tavné lázně před vlivy okolní atmosféry. Přítomnost a působení vzduchu na tavnou lázeň by způsobilo oxidaci a nitridaci svarového kovu a tím by došlo k výrazným změnám parametru svaru, zejména zhoršení mechanických vlastností. Dalším parametrem je, že ochranný plyn díky své ionizační schopnosti umožní stabilní hoření elektrického oblouku a navíc ještě přispívají k přenosu tepelné energie do svaru.

Ochranné plyny svým složením a množství dokážou ovlivnit i celou řadu dalších svařovacích charakteristik a to zejména u svářecí metody CO2 neboli MIG/MAG.

Ochranný svářecí plyn ovlivňuje:

  • hloubka závaru
  • profil svaru
  • rychlost sváření
  • stabilitu svařovacího oblouku
  • způsob přenosu svarového kovu
  • množství rozstřiku

Více informací o plynech pro jednotlivé metody, najdeš u nás na blogu o sváření a svařování

 

Příslušenství pro lahve na svářecí plyny, jako jsou redukční ventily na tlakové lahve se svářecími plyny najdeš u nás, stejně jako mnoho informací o sváření a svařování kovů najdeš u nás na blogu. Stejně tak zajímavé ale i důležité informace o tlakových lahví pro svářecí plyny.