Svářečky LASER

Svářecí zdroje, svářečky a invertory pro všechny metody sváření profesionálními svářeči. Všechny naše profi svářečky jsou vyzkoušeny svářecím technologem. Jsou vysoce spolehlivé a výkonné pro každodenní využití i ve výrobě. Nejnovější technologie jsou právě zdroje pro Laserové sváření. Co je laserová svářečka a laserové sváření, zjistíš u nás na blogu o sváření.

Nejprodávanější

3 položek celkem

Cena

353243549386
1353243549386

Značky

Svařovaný materiál

Typ svářečky

Účel použití

Výbava

Položek k zobrazení: 3
LASEROVÁ svářečka GeniLaser X65 s podavačem drátu
ZDARMAZDARMA
549 385 Kč / ks

Nejmodernější metoda sváření je LASER ✅✅. Právě tato svářečka je laser a naši žhavou novinkou v nabídce ✅. Cena je sice oproti ostatním svářečkám z jiné dimenze ale jak se...

KWXSTGLX65
Svářečka LASER GeniLaser X45 s podavačem drátu
ZDARMAZDARMA
445 571 Kč / ks

Nejmodernější metoda sváření je LASER ✅✅. Právě tato svářečka je laser a naši žhavou novinkou v nabídce ✅. Cena je sice oproti ostatním svářečkám z jiné dimenze ale jak se...

KWXSTGLX45
Svářečka laserová GeniLaser X35 s podavačem drátu
ZDARMAZDARMA
353 243 Kč / ks

Nejmodernější metoda sváření je LASER ✅✅. Právě tato svářečka je laser a naši žhavou novinkou v nabídce ✅. Cena je sice oproti ostatním svářečkám z jiné dimenze ale jak se...

KWXSTGLX35

Laserová svářečka

Laserová svářečka je v dnešní době absolutní novinka a skoro lze říct, že v oboru sváření pokrok století! Laserové svařování slouží spojování různých kovových i nekovových materiálů. Řadí se do skupiny tavného sváření. Jde o bezdotykovou metodu sváření a k natavení materiálu se používá laserový paprsek.

Princip laserového svařování je, že laserový paprsek se zaostří na svařovaný povrch. U silnějších materiálů je ohnisko laseru posunuto více do materiálu a to z důvodu eliminování svaru v podobě tvaru nežádoucího trychtýře. Následně dochází k absorpci laseru do materiálu a roztavení podél místa záření laseru. Roztavený materiál - kov je vytlačován párou ven a vzniká úzký a hluboký otvor - klíčová dírka, anglicky keyhole. Pára vznikající během tohoto procesu je ionizovaná a nazývá se plazma. Vzniklé plazma je schopno absorbovat energii laseru a tím zvýšit efektivitu zpracování materiálu. Hloubka svaru může být až desetkrát větší než šířka svaru.

Hluboké laserové svařování je také označováno jako svařování klíčovou dírkou, anglicky keyhole. Pro tuto metodu svařování je potřeba velmi vysoký výkon, až 1 kW na mm2 materiálu.

K čemu slouží laserová svářečka?

Laserová svářečka má obdobné využití jako klasická, konvenční svářečka, invertorového typu. Samotný proces sváření je velmi rychlý a snadný oproti klasickým metodám sváření. Samotná rychlost sváření s laserovou svářečkou začíná na 30 mm svaru za vteřinu a může se dosáhnout až 60 mm svaru za sekundu. Šířka svaru se pohybuje od 0,6 mm! Tím do svařovaného materiálu proniká minimální vnesené teplo, které by ho ovlivnilo.

Pomocí laserové svářečky lze svařovat tenké nerezové plechy, železné plechy, pozinkované plechy a i další kovové materiály jako měď, hliník, titan a další až do tloušťky 6,5 mm, čímž může dokonale nahradit tradiční svařování metodou TIG a sváření metodou MIG/MAG.

Účel, úkol laserové svářečky?

Laserová svářečka je zvlášť vhodná a i určená k sváření tenkých materiálů, kde ukáže svoje přednosti. Hlavní předností a výhodou je rychlost sváření a to nejvíc vynikne při svařování materiálů do  tloušťky 2 mm. Pro příklad, při nasazení laserové svářečky na nerez při tloušťce materiálu 1 mm, lze dosáhnout svařovací rychlosti 40 až 50 mm za vteřinu. Pro srovnání, u metody TIG je rychlost sváření cca 3 mm za vteřinu. Rychlost sváření laserovou svářečku je tak více než 10x vyšší. Mezi další přednosti patří ještě stabilita a minimální přenos tepla do svářeného materiálu, čím se zamezí tepelným deformacím materiálu - kroucení. Mezi výhody patří i snadnost naučit se svářet s laserovou svářečkou. 

Výhody laserové svářečky

 • obrovská rychlost sváření
 • snadné nastavení a ovládání
 • ušetření nákladů na pracovní sílu. Obsluha je jednoduchá, velmi snadno se naučí a rychle se uvádí práce stroje do provozu. Technická zdatnost svářeče je v podstatě nulová. Po krátkém zaškolení může svářet kdokoli a dosáhne kvalitních svarů
 • možnost přesného bodování - lze bodovat s minimální průvarem či naopak s maximální průvarem velmi pevné stehy a to díky přesnému nastavení svařovací energie
 • nastavitelná šířka svaru
 • ovlivnitelná hloubka průvaru
 • kvalitní a perfektní svary technicky ale i opticky
 • svary opticky bez vedlejších svarových zápalů ( opalů ) 
 • lze svařovat bez přídavného materiálu
 • lze svářet souvislé svary bez potřeby dalších úprav broušení či čištění svaru

Nevýhody laserové svářečky

 • omezení pouze na určité typy svarů - rohový, koutový vnitřní, bodový, tupý, přeplátovaný a lemový
 • nutné svářené díly přesně spasované, kvůli minimální tloušťce svaru. Tolerance spasování je maximálně 20% tloušťky svařovaného materiálu. Při větších mezerách nutné nasadit externí podavač přídavného materiálu.

 

Nezapomeň k svářečce vybrat i potřebné svářečské pomůcky a vybavení. Mrkni třeba na profesionální kukly z řady expert samostmívací kukly. K moderní a výkonné svářečce potřebuješ i nejmodernější kuklu, který to zvládne a hlavně Tě ochrání.