Hrajeme FÉR ! Neuvádíme falešné a nesmyslné slevy. U nás nakoupíte za skvělé ceny.

Chemie pro svařování

V moderním svařování hrají chemické přípravky významnou roli. Pomáhají například zvyšovat kvalitu svarů, chrání proti korozi a celkově zvyšují efektivitu práce svářeče a svářečky. Chemie pro svařování začíná od separačních sprejů a kapalin až po různé pasty a gely. Naše zkušenosti ukazují, že tyto produkty usnadňují svářečům život a pomáhají jim dosahovat lepších výsledků.

31 položek celkem

Cena

392877
1392877

Značky

Položek k zobrazení: 31
rezna pasta ruko
148 Kč / ks

Chladící pasta RUKO , chlazení i za vysokých teplot, zlepšuje mazání materiálu, pro všechy běžné způsoby obrábění kovů

101021
Chladící kapalina do svářečky
1 135 Kč / ks

Chladící kapalina Fronius ✅ určená pro svařovací a plazmové hořáky s kapalinovým chlazením. Účinnost do -10°C. Kanystr 5 litrů.

40.0009.0046
Mořidlo na hliník - gel AL Antiox
422 Kč / ks

Mořidlo na hliník ✅ je určeno k povrchovému moření hliníkových dílů, jejich svarů a okolí svarů. Určeno k vyčištění a odstranění barevného zápalu, který se vytváří v okolí...

ASANO-DK
Štětec plochý Patented
od 254 Kč / ks

Štětec plochý Patented ✅. Vhodný do kyseliny a také pro nanášení neutralizačního, mořícího gelu nebo mořící pasty ✅. 

+ další
SP30
Tavidlo pro pájení hliníku
502 Kč / ks

Tavidlo vhodné pro pájky a zvláště vhodné pro pájení hliníku. Prášek.

755096
Tavidlo pro pájení mosazi
478 Kč / ks

Tavidlo vhodné pro pájky a zvláště vhodné pro pájení mosazí. Prášek.

755093
Tavidlo pro měkké pájení
333 Kč / ks

Tavidlo pro měkké pájení ✅. Fitinková pájecí pasta s podílem kovu S-Sn97Cu3.

045226E
Prostředek v rozprašovači k leštění nerezu 750 ml
183 Kč / ks

Prostředek v rozprašovači k leštění nerezu ✅ LENEKO 750 ml určený pro profesionální použití na zbavení nečistot nerezových povrchů a jiných ušlechtilých kovových povrchů....

290000
Sprej pro čištění kukel
199 Kč / ks

Sprej NANO Clean 200 ml od výrobce KOWAX je určený pro čištění svářecích kuke ✅l, ale také se dá využit pro čištění svářecího zařízení. Využití spreje najdeš i na mytí auto skel.

KWXNC
Pájecí kalafuna 50 g
85 Kč / ks

Pájecí kalafuna 50 g GRAND je vhodná pro práce v elektronice a elektrotechnice. Nejlépe se s ní pracuje s pájkou, páječkou a pájecí smyčkou.

GES07713819
Keramický ochranný sprej na svařování
616 Kč / ks

Keramický ochranný sprej na svařování určený k ochraně proti rozstřiku pro ruční i robotické sváření. Aplikuje se do hubic MIG/MAG hořáků ale i na svařovací přípravky nebo přímo...

192.0229
Neutralizační pasta na nerez Antox NP 2 kg
1 109 Kč / ks

Neutralizační pasta ANTOX NP je pro neutralizaci po použití mořícího gelu po sváření nerezi. Na nerezi pak nevzniká chemická reakce.

SCTP311
Gel odolný plameni - calor stop gel
608 Kč / ks

Gel odolný plameni ✅, který je ideální pro svařování a pájení. Chrání povrchy a prvky před účinky plamene. Bezpečný netoxický a neškodný vůči kůži. Rychlé a snadné použití pro...

753805
Detektor netěsnosti - sprej
153 Kč / ks

Sprej pro detekci netěsností. Zejména na detekci úniku plynů ✅.

65000
Deoxidace a repasivace NEREZI sada DEOX & FIT
1 319 Kč / ks

Sada Deox Fit - určeno k deoxidaci a opětovné pasivaci NEREZI ✅. Ve třech krocích se dosáhne lesklého povrchu nerezi, který je chráněn před oxidací.

WPEDEXFIT001
Borax - tavidlo na tvrdé pájení 500 g
119 Kč / ks

BORAX ✅ Tavidlo pro tvrdé pájení - prášek pro mosazné pájky. Pro měděné oceli, mosazné pájky, pro ocel, měď a niklové slitiny. Rozsah pracovní teploty 750 - 1100°C.

BOR500
Červený penetrant RED pro hledání prasklin
290 Kč / ks

Červený penetrant RED je určený pro hledání trhlin ✅ a prasklin způsobených při svařování. Vniká do nejvíce namáhaných částí a slouží k určování trhlin a pórovitosti kovových...

ASB35-01
Detektor prasklin - bílá vývojka
263 Kč / ks

Bílá vývojka - penetrační roztok užívaný pro zjišťování povrchových a průběžných prasklin ✅ v materiálech jako kov, tvrdé plasty a další. Užíváno zejména při svařování Používáno...

ASB36-01
Ostraňovač modrý - penetrační roztok
220 Kč / ks

Odstraňovač modrý - čistící prostředek na kovy a tvrdé povrchy ✅. Odstraňuje mastnotu, dehet a další skvrny z nejrůznějších povrchů. Dále odstraňuje stopy po červeném penetrantu...

ASB37-01
Separační sprej bez silikonu 400 ml Abicor Binzel®
106 Kč / ks

Separační sprej určený pro ochranu svařecích hořáků MIG/MAG (CO2) proti rozstřiku značky Abicor Binzel. Bezsilikonový ✅. 

192.0107
Rýsovací jehla s karbidovým hrotem pro svářeče
75 Kč / ks

Rýsovací jehla s karbidovým hrotem pro svářeče. Jehla s dlouhým tvrdokovovým hrotem. Hrot je dlouhý, nevysouvá se ani nezasouvá.

3025.2
Popisovač GeniFix
od 39 Kč / ks

Průmyslový popisovač ✅✅ GeniFix. Bez toluenu a xylenu. NETOXICKÝ. Píše na všechny povrchy. Výdrž až 250 metrů psaní / značení. Různé barvy.

KWXGFMO
Ochrana svářecího stolu Antihaft s ochranou proti korozi Siegmund
2 073 Kč / ks

Ochrana ✅ svářecího stolu Antihaft je nehořlavý, voděodolný přípravek, který zabraňuje ulpívání rozprskům ✅ na svařovacím stole. Antihaft nevytváří při svařování žádné jedovaté...

2-000926
Čistič povrchů CleanBasic 5 litrů Siegmund
1 794 Kč / ks

Základní čistič povrchů svářecích stolů ✅ a vybavení pro svařování je roztok na bázi vody, který je vhodný na každodenní čistění. Za normálních podmínek zamezí korozi. Pokud se...

2-000915
Nahoru
Další produkty

Chemie pro sváření

Chemie pro sváření kovů ✅ je podceňovaný pomocník. který dokáže zázraky ✅✅. Mezi chemii pro sváření kovů se řadí více produktů. Ve většině případů záleží na svařovací metodě a svařovaném materiálu. Dle toho je vhodné vybrat a použít speciální ale snadno dostupnou a aplikovatelnou chemii. Jejím použití se výrazně zlepší buď samotný proces sváření, nebo je výsledek a prodlouží se životnost i jednotlivých svářecích pomůcek.

Chemie pro MIG/MAG neboli COsvářecí metodu

U metody CO2 se používá nejčastěji separační sprej a někdy separační pasta. Separační sprej či pasta zajistí ošetření a ochranu koncových dílů svářecího hořáku. Tedy průvlaku a hubice. Používáním se tak zajistí nejen delší životnost a tím nižší náklady na pořizování spotřebního materiálu hořáku k svařování ale použití svářecího separační spreje nebo pasty zajistí i hladký posuv svařovacího drátu. Hladký posuv drátu patří mezi základní podmínky kvalitní svaru a využití potenciálu svářečky. Sprej či pasta navíc velmi intenzivně zabraňuje usazování okují, strusky a kuliček nejen na svářecím hořáku ale i samotném svařenci. Podstatnou výhodou separační spreje je, že nemá absolutně negativní vliv na svařovaný materiál. Neobsahuje kyseliny, rozpouštědla a je zcela bez zápachu a zdravotního rizika pro svářeče. Při sváření nedochází k žádné chemické reakci s materiálem, která by mohla mít negativní vliv. Sprej je bez obsahu silikonu, takže ani po sváření neulpívá a velmi snadno se otře. Použití je tak velmi snadné, levné a účinné a může se použít i na samotný svařovaný materiál, kde úplně stejně zamezí ulpívání okují, kuliček a svařovacímu rozstřiku kovu obecně.

Chemie pro TIG svářecí metodu 

U metody TIG se svářecí chemie používá méně a to zejména díky samotné metodě, která je oproti MIG/MAG ( CO2 ) velmi čistá na odletující okuje či rozstřik kovu. Používá se tak chemie zejména při sváření nerezi či hliníku. Zde se jedná o nejrůznější mořidla ( Mořidlo na hliník ) gely a pasty ( Mořící gel na nerez či Neutralizační pastu na nerez ). Použitím těchto gelů se zajistí zejména pohledově dokonalý svár bez znečištění a zabarvení. Takzvaného černého zápalu kolem svaru. Zde už je nutné použít ochranné pomůcky, jako jsou gumové rukavice a štětec na nanášení gelu na materiál. 

 
 
 
Prostředky pro zhotovení kvalitních spojů - spreje a kapaliny. Prostředky pro ochranu hořáků MIG/MAG - spreje, kapaliny a pasty. Prostředky pro ochranu svářecích stolů a zařízení. Je toho fakt hodně, co Ti může pomoc. Neváhej mrknout na blog o sváření a svařování.