Hobby svářečky

Svářecí zdroje, svářečky a invertory pro všechny metody sváření všemi hobby svářeči a kutily. Všechny svářečky jsou vyzkoušeny svářecím technologem, že jsou funkční a spolehlivé i přesto, že jsou levné. V kategorii hobby jsou zařazeny proto, že to jsou svářečky vhodné pro údržbu a méně časté sváření. Pro osmi hodinovou směnu ve výrobě určeny nejsou. Výběr správné svářečky záleží na třech faktorech a dalších podfaktorech. Mrkni na Jak vybrat svářečku a dozvíš se vše podstatné. Pokud si však nejsi jistý, zda-li volíš správnou svářečku přímo pro tvoje potřeby, pak nás neváhej kontaktovat. Rádi Ti pomůžeme s výběrem svářečky, která bude přesně pro tvoje potřeby.

Nejprodávanější

Svářečka CO2 KOWAX GeniMig 220 LCD Synergy - výhodný SET
od 11 982 Kč
Svářečka GeniMig 240DP LCD - výhodný SET
Svářečka GeniMig 240DP LCD - výhodný SET
Skladem (7 ks)
KWXSTGM240DP/SET1
od 16 226 Kč
2 položek celkem

Cena

1877818858
11877818858

Značky

Jištění svářečky (A)

Napájení svářečky (V)

Pro metodu sváření

Rozsah svařovacího proudu (A)

Řada svářeček

Svařovaný materiál

Typ svářečky

Účel použití

Výbava

Výrobce

Zatěžovatel 100%

Zatěžovatel 30%

Zatěžovatel 60%

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 2
CO2 invertorová svářečka PocketMig 225 OLED Synergic včetně hořáku
Kabel/y Hořák
ZDARMAZDARMA
18 778 Kč / ks

CO2 invertorová multifunkční svářečka pro všechny metody svařování ✅. Plně synergická a digitálně řízená IGBT svářečka. Intuitivní ovládání a nastavení svářecích parametrů na...

800MIG225SYN

Hobby svářečka

Rozdíl oproti profi svářečce je spíš v parametrech / funkcích svářečky ( hobby svářečka je většinou jednodušší protože se nepředpokládá, že by kutil využil tolik funkcí a vybavení svářečky jako profesionální svářeč ), kvalitě zpracování ( opět se nepředpokládá, že by kutil svářečku tahal každý den po stavbách či zakázkách ) a výkonu či životnosti svářečky ( i zde se nepředpokládá, že by kutil vařil svářečkou každý den 8 hodin a na plný výkon ). Každopádně i hobby svářečka udělá perfektní svár a skvěle poslouží i profíkovi, pokud s ní bude zacházet a používat ji jako hobby stroj. 

Pokud jsi hobby svářeč či kutil a koukáš i po profi svářečkách, tak vůbec zvaž, zda-li potřebuješ profi stroj. Ve většině případů Ti postačí hobby svářečka a udělá stejnou službu. Na cestu k babičce do vedlejší vsi asi Mercedes nepotřebuješ.

Pokud jsi profík a se svářečkou se živíš, tak vůbec po hobby zdrojích nekoukej. Taky nepojedeš Trabantem do Paříže na jeden zátah.. jasně, dojedeš tam i tím Trábošem ale bude to pěkná otrava a po cestě budeš ještě dělat servis.

 

Samotné sváření začíná zažehnutím svařovacího oblouku. Každá metoda sváření obnáší trošku něco jiného.

  • MMA - sváření tavící se obalenou elektrodou . Zde se elektrický oblouk zapálí lehkým škrtnutím o svařovaný materiál. 
  • MIG/MAG - sváření tavícím se drátem v ochranné atmosféře plynu z lahve. Zde se elektrický oblouk zapálí pomocí zmačknutí tlačítka na svářecím hořáku.
  • FCAW - sváření tavícím se drátem v ochranné atmosféře plynu tvořeným samotným plněným drátem. Zde se elektrický oblouk zapálí pomocí zmačknutí tlačítka na svářecím hořáku.
  • LiftTIG - sváření netavící se elektrodou v ochranné atmosféře inertního plynu. Zde se elektrický oblouk zapálí lehkým škrtnutím o svařovaný materiál.
  • TIG - sváření netavící se elektrodou v ochranné atmosféře inertního plynu. Zde se elektrický oblouk zapálí pomocí zmačknutí tlačítka na svářecím hořáku.

Vyber správnou metodu pro svoje potřeby a pusť se do práce! 

Pro samotné sváření je základem se naučit a mít: stabilní ruce, dobrý zrak a duševní stav. Samotná obsluha svářečky ovládá svařovací oblouk tvořený svářečkou a tím sám tvoří kvalitu svaru. Nikoli samotná svářečka. Vhodná svářečka a vybavení jen pomůžou nebo zlepší samotný výkon svářeče.

Elektrický oblouk vytvoří teplotu cca 3315 °C, což je dostatečná teplota k tavení kovů. Elektrický oblouk je velmi jasný a lidské oko se se tak na něj nemůže dívat nechráněnýma očima. Nechránění očí způsobí velmi silné popáleniny sítnice a trvale poškodí zrak. Je nutné si zrak při sváření chránit. Stejně tak je vhodné chránit i ostatní části těla při sváření.

Jak získat svářečskou praxi?

Nejlepší způsob. jak získáš svářecí dovednosti, je praxeZkoušet svářet. Zkoušet svářet. Zkoušet svářet. Svářet, svářet, svářet. A svářet.

Vyzkoušíš si a postupně nacvičíš:

  • Zapálení oblouku
  • Správnou polohu svařování
  • Správnou délku oblouku
  • Správnou rychlost svařování

Toto jsou nejzákladnější dovednosti, které musíš mít a naučit se je. Neboj se a svářej! Dokážeš to!

 

Nezapomeň k svářečce vybrat i potřebné svářečské pomůcky a vybavení, jako třeba svářečskou samostmívací kuklu. Mrkni také na svářečky ve výhodných setech. Nebo si vytvoř vlastní set svářečky přímo na míru a získej výhodnou cenu svářečky - invertoru.