Svářečky MIG/MAG | CO2 - zvýhodněné SETY

Svářečky pro MIG/MAG - CO2 v cenově výhodném setu nabízí možnosti svařování pomocí drátu a ochranného plynu nebo plněným drátem bez ochranného plynu. Naše svářečky v setech jsou zaručeně kvalitní, spolehlivé, značkové a vyzkoušené naším svářecím technologem a ověřené i v praxi při samotném využití. Svářečky máme ve výhodných setech s dalším příslušenstvím za výhodné ceny. Pokud si však nejsi jistý, zda-li volíš správnou svářečku přímo pro tvoje potřeby, pak neváhej kontaktovat svářecí techniku. Rádi Ti pomůžeme s výběrem svářečky, která bude přesně pro tvoje potřeby. 

Nejprodávanější

Svářečka CO2 KOWAX GeniMig 220 LCD Synergy - výhodný SET
od 11 982 Kč
Svářečka GeniMig 240DP LCD - výhodný SET
Svářečka GeniMig 240DP LCD - výhodný SET
Skladem (7 ks)
KWXSTGM240DP/SET1
od 16 226 Kč
1 položek celkem

Cena

3536535366
13536535366

Značky

Jištění svářečky (A)

Napájení svářečky (V)

Pro metodu sváření

Rozsah svařovacího proudu (A)

Řada svářeček

Svařovaný materiál

Typ svářečky

Účel použití

Výbava

Výrobce

Zatěžovatel 100%

Zatěžovatel 30%

Zatěžovatel 60%

Vymazat filtry

Položek k zobrazení: 1
Svářečka CO2 AlfaIn Perun 200 SD Pulse - výhodný SET
SET
od 35 365 Kč / ks

Nejmodernější multifunkční invertorová svářečka pro svařování všemi metodami ✅  MMA, MIG / MAG i TIG. Určen pro ocelové, nerezové i hliníkové dráty průměru 0,6 - 1,0 mm,...

5.0335/SET2

Svářečka CO2 - MIG/MAG ve výhodném SETU

MIG / MAG sváření v ochranné atmosféře, neboli česky nazýváno sváření CO2, je několik metod obloukového svařování na stejným principu a to použitím různého přídavného materiálu a různého ochranného plynu. Původně byla metoda vyvinuta pro sváření hliníku a hořčíku. Postupně se ale metoda zefektivnila a zlevnila, což při zachování velkého výkonu mělo smysl použít i pro sváření nelogovaných ocelí. Pro tuto metodu jsou vhodné svářečky a invertory MIG/MAG neboli ,,CO2 svářečky".

Metoda MIG / MAG patří k nejběžnějším svářecím metodám pro výrobu konstrukcí, strojních zařízení, potrubí či tlakových nádob a mnoho dalšího. Je velmi univerzální. Vyžaduje sice nákladnější vybavení, zejména svářečkusvářecí hořák a zásobník ( lahev ) na ochranný plyn ale naopak nevyžaduje extra zručnost a zkušenost svářeče pro dosažení alespoň základní kvality svaru. Výhodou této metody je poloautomatický režim podávání přídavného materiálu - svařovacího drátu, který svářečovi umožňuje snadněji tvořit housenku svaru a zároveň pohodlně kontrolovat svarovou lázeň. Velmi se tím zkracují časté technologické přestávky při výměně obalených elektrod v porovnání právě s ručním obloukovým svářením. MIG / MAG lze použít pro svařování ve všech polohách a to jak v dílně tak na montáži při dosažení zhruba srovnatelné kvality sváru. V dnešní době je již hezky dostupná široká paleta ochranných plynů ale i přídavných materiálů - drátůMIG / MAG lze i snadno mechanizovat či robotizovat a to například upnutím svářecího hořáku do ramena robota. Tyto vlastnosti vyzdvihují MIG / MAG nebo CO2 sváření na pomyslný vrchol svařování v celosvětovém měřítku.

Velmi jednoduchá, účinná, rychlá, levná a snadno naučitelná metoda sváření. To je MIG / MAG neboli CO2 svařování.

V Evropě se tato metoda běžně označuje jako MIG nebo MAG. V Česku se nazývá jako CO2 sváření a k tomu CO2 svářečky.

  • MIG = Metal Inert Gas - svařování v ochranné atmosféře inertního plynu
  • MAG = Metal Activ Gas - svařování v ochranné atmosféře aktivního plynu
  • MOG / FCAW = svařování v ochranné atmosféře samotného drátu. Takový drát se nazývá plněný nebo trubičkový drát pro MIG/MAGDrát je plněný tavidlem či kovovým práškem a není nutné použít externí ochranný plyn ať už inertní nebo aktivní.

 

Informace o metodě sváření CO2 = MIG/MAG najdeš u nás na blogu o sváření. Na blogu o sváření najdeš vůbec mnoho zajímavých informací o sváření, například o správné poloze svářecího hořáku MIG/MAG.