Svářecí dráty TIG na ocel

Svářecí dráty TIG na ocel nabízí možnosti svařování všech typů železa - černého materiálu. Dráty jsou zaručeně kvalitní a značkové. Zaručené parametry a spokojenost svářečů je toho důkazem. Pokud si však nejsi jistý, zda-li volíš správný drát přímo pro tvoje svařování, pak nás neváhej kontaktovat. Rádi Ti pomůžeme s výběrem přídavného materiálu přesně pro tvoje svařování. Jak svařovat ocel, najdeš u nás na blogu.

Nejprodávanější

4 položek celkem

Cena

312
1312

Značky

Položek k zobrazení: 4
Svařovací drát pro TIG na ocel 12.61, Ø 2.0 - 3.2 mm x 1000 mm
od 11 Kč / ks

Svařovací drát TIG OK TIGROD 12.61 pro černou ocel ✅. Poměděný nelegovaný drát s mezí kluzu 470 MPa. Typicky se využívá pro TIG sváření konstrukčních ocelí, potrubí a třeba kotlů.

126120R150X
Svařovací drát pro TIG na ocel 13.09 legovaný 0,5 % Molybdenu
od 11 Kč / ks

Svařovací drát TIG OK TIGROD 13.09 legovaný 0,5 % Mo pro oceli s vyšší pevností, žáropevných ocelí s pracovní teplotou do 500° C

+ další
130920R150X
Drát pro TIG OCEL G113, Ǿ 1.6 - 3.2 mm x 1000 mm
od 6 Kč / ks

Svařovací drát TIG G113 pro černou ocel ✅. Pro svařování ocelí pevnosti 360-440 MPa a součástí pracujících do teploty až 425 °C.

307016R150X
Svařovací drát pro TIG na ocel SG1, Ø 1.2 - 2.0 mm x 1000 mm
od 3 Kč / ks

Svařovací drát TIG SG1 pro ocel. Pro svařování běžné oceli - železa o pevnosti až 440 MPa. Nepoměděný

TIG/EFSG12X

Svářecí drát TIG na ocel

Ocel se po celém světě stále používá ze všech kovových materiálů vůbec nejvíce, od stavebnictví po automobilový průmysl. Ocel na pozici nejrozšířenějšího materiálu neohrožuje ani hliník, ani nerez. Důvody tkví především ve vysoké pevnosti oceli při relativně nízké ceně. Ocel je recyklovatelný materiál, čehož lze s výhodou využít. Kromě toho se ocel také velmi dobře svařuje. To však neznamená, že by nebylo třeba mít správnou svářečku na ocel či dodržovat při sváření jistá pravidla, díky kterým bude výsledný spoj skutečně pevný a kvalitní.

Jak správně svařit ocel

Prvním předpokladem kvalitního, pevného a odolného spoje je důsledná příprava ocelových částí na svařováníPrvním krokem je vždy očištění materiálu od hrubých nečistot. Stejně tak je třeba zbavit se rzi, která by mohla při svařování mohla nadělat velkou neplechu a spojení by nebylo tak kvalitní, jak by mohlo být. Jako obvykle je povrch třeba také odmastit. Pokud byste tento krok vynechali, opět byste si zadělali na velké problémy. Jakékoliv oleje či další maziva jsou pro svařování špatnou zprávou a opět mohou vyústit v nekvalitní svar. Zkušení svářeči také dobře ví, že zvláště u objemnějších a tlustších dílů je záhodno je předehřát. Významně se tím snižuje šance na to, že se vytvoří trhliny a další narušení svaru. Ve chvíli, kdy je materiál připravený, je čas popřemýšlet o tom, jaký svářecí postup zvolit. Obecně lze ocel svařovat kterýmkoliv běžným postupem. Nejčastěji se však používá postup označovaný jako MIG/MAG, v menší míře i svařování metodou TIG či s MMA obalenou elektrodou.

Celý článek, jak svařovat ocel, najdeš u nás blogu o sváření.

 

Jak svařovat, jak se naučit svářet a třeba hlavně, jak se chránit a být v bezpečí při svařování najdeš u nás na blogu o sváření. Neváhej tam mrknout, ať jsi hobby nebo profi svářeč. Najdeš tam mnoho užitečných a zajímavých informací ze světa sváření. Správnou svářečku na ocel najdeš u nás jednoduše. Mrkni hlavně na TIG HF svářečky = s vysokofrekvenčním zapalováním. Jsou pohodlné a určitě mnohem lepší, než obyčejné LiftTig svářečky.