Svářecí dráty TIG na hliník

Svářecí dráty TIG na hliník nabízí možnosti svařování všech typů hliníku a slitin hliníku. Dráty jsou zaručeně kvalitní a značkové. Zaručené parametry a spokojenost svářečů je toho důkazem. Pokud si však nejsi jistý, zda-li volíš správný drát přímo pro tvoje svařování, pak nás neváhej kontaktovat. Rádi Ti pomůžeme s výběrem přídavného materiálu přesně pro tvoje svařování. Jak svářet hliník, najdeš u nás na blogu.

Nejprodávanější

2 položek celkem

Cena

36
136

Značky

Průměr

Položek k zobrazení: 2
Drát pro TIG HLINÍK AlMg5, Ǿ 1.6 - 3.2 mm x 1000 mm
od 4 Kč / ks

Svařovací drát TIG pro svařování hliníku ✅ a jeho slitin do obsahu 5% hořčíku. Svarový kov odolný například mořské vodě. Nejpoužívanější typ hliníkového svářecího drátu.

TGALMG5/16X
Drát pro TIG HLINÍK AlSi5, Ǿ 2.0 - 3.2 mm x 1000 mmalmg5
od 5 Kč / ks

Svářecí drát pro TIG pro svářování hliníku a hliníkových slitin ✅. Přídavek křemíku umožňuje lepší tavitelnost a proto je oblíbenější u svářečů. Svar není náchylný k tvorbě...

TGALSI5/2.0X

Svářecí drát TIG na sváření hliníku

Hliník patří mezi průmyslově nejvýznamnější kovy a jeho použití sahá od elektrotechniky až po letecký průmysl. Tento kov s chemickou značkou Al má svá specifika, která z něj činí tu nejlepší možnou volbu pro mnoho aplikací a patří celosvětově mezi nejvýznamnější materiály vůbec. Současně však jeho tato specifika znamenají i nutnost speciálního zacházení a využívání postupů šitých na míru a také volbou správné svářečky na hliníkSváření mezi ne rozhodně patří, a i když svařování hliníku není tak časté jako u jiných kovů, vyplatí se základní principy znát.

Kromě klasických postupů jako je TIG a MIG/MAG, které poskytují kvalitní spoje a jejichž výhodou je mimo jiné i rychlost svařování, lze pro svařování hliníku využít i jiné více či méně tradiční postupy. Mezi ty patří například svařování plamenem, třením, anebo svařování obalenou elektrodou. I v těchto případech je samozřejmě třeba dbát na dodržení těch správných podmínek pro svařování hliníku. To konkrétně znamená pečlivé vysušení elektrod kvůli potenciálním problémům s vodíkem při svařování obalenou elektrodou.

Jak správně svářet hliník, najdeš u nás na blogu o sváření.

A hlavně, pro metodu TIG musíš mít svářečku AC/DC, nezabudni na to!

 

Jak svařovat, jak se naučit svařovat a třeba hlavně, jak se chránit a být v bezpečí při svařování najdeš u nás na blogu o svařování. Neváhej tam mrknout, ať jsi hobby nebo profi svářeč. Najdeš tam mnoho užitečných a zajímavých informací ze světa sváření. Správnou svářečku na hliník najdeš u nás jednoduše. Musíš koukat a vybírat z svářeček AC/DC, jinak hliník nezavaříš.