For purchases from the European Union, change the currency at the top right to EUR.

Svářecí drát MIG/MAG na litinu

Svářecí drát MIG/MAG na litinu nabízí možnosti svařování šedé litiny. Litinové dráty dráty jsou zaručeně kvalitní, spolehlivé, značkové a vyzkoušené naším svářecím technologem a ověřené i v praxi při samotném využití. Pokud si však nejsi jistý, zda-li volíš správný drát přímo pro tvoje potřeby, pak nás neváhej kontaktovat. Rádi Ti pomůžeme s výběrem svářecího drátu pro tvoje potřeby. Jak svářet litinu, najdeš u nás na blogu.

D100 = cívka 0,5 nebo 1 kg drátu. Středová díra pro upnutí do svářečky 16 mm, průměr cívky 100 mm, šířka 46 mm.

D200 = cívka 5 kg drátu. Středová díra pro upnutí do svářečky 55 mm, průměr cívky 200 mm, šířka 55 mm.

BS300 = cívka 7 až 18 kg drátu. Středová díra pro upnutí do svářečky 55 mm, průměr cívky 300 mm, šířka  96 mm.

K300 = cívka 15 - 18 kg drátu. Středová díra pro upnutí do svářečky 180 mm, průměr cívky 300 mm, šířka  96 mm.

Nejprodávanější

1 položek celkem

Cena

93239324
193239324

Značky

Průměr

Typ cívky

Velikost / hmotnost cívky

Položek k zobrazení: 1
Plněný FLUX drát na LITINU, O 1.2 mm, 5 kg cívka
9 323 Kč / ks

Plněný - dutinkový, svařovací drát ( FLUX ) s vlastní ochranou pro sváření šedé litiny za studena či s mírným předehřevem ✅. Vhodný i pro spoje ocel x litina.

7280048

Svářecí drát MIG/MAG na sváření litiny

Litina je materiál, který nalezneme na mnoha místech a v mnoha oborech lidské činnosti. Je také materiálem, který člověka doprovází podstatnou část historie. Výroba předmětů z litiny, montáž litinových konstrukcí i opravy jejích poškození samozřejmě vyžadují spolehlivou a metodu, kterou je obecně svařováníPro svařování sice není litina materiálem nejideálnějším, to ale neznamená, že by snad svařovat nešla.

Co je litina?

Jako litinu označujeme slitiny železa obsahující minimálně 2 % uhlíku. Kromě toho se v litinách vyskytují i některé další prvky, především fosfor a křemík. Litiny se dělí na několik typů, toto dělení je přitom dáno především způsobem krystalizace, nejznámější jsou asi litina bílá či šedá. Jak již bylo zmíněno, litinu můžeme nalézt na mnoha místech a tomu odpovídá i častá nutnost svařování litinových prvků.

Litina a svařování

Litinové prvky je třeba svařovat velmi často. Může jít o svařování při výrobě, konstrukční svařování (např. při montáži potrubí apod.) a samozřejmě také o svařování při opravách. Konkrétní způsob svařování závisí vždy na parametrech jako je např. chemické složení svařované litiny, forma v jaké se v litině vyskytuje uhlík, mechanické vlastnosti, míra korozního napadení, míra mastnoty na povrchu apod. prosycení tuky a oleji apod. Obecně lze litinu svařovat všemi standardními metodami sváření, nejběžnější je pak použití metody MMA - obalované elektrody a MIG/MAG Nesmíme také zapomenout na volbu správné svářečky či invertoru. Před každým svařováním je třeba litinu očistit od hrubých nečistot, obrousit (pozor na brusné kotouče s obsahem železa a síry, ty nepoužívejte) a ideálně také odmastit. Příprava je základ úspěchu. Vlastní svařování je prováděno ve třech základních módech – bez předehřevu, s mírným předehřevem a s předehřevem.

Celý článek jak správně svářet litinu, najdeš u nás na blogu o sváření.

 

Jak svařovat, jak se naučit svářet a třeba hlavně, jak se chránit a být v bezpečí při svařování najdeš u nás na blogu o sváření. Neváhej tam mrknout, ať jsi hobby nebo profi svářeč. Najdeš tam mnoho užitečných a zajímavých informací ze světa sváření. Správnou svářečku na litinu najdeš u nás jednoduše.